1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
هویه آنالوگ رومیزی متغییر EM936A
هویه متغییر رومیزی EM936A

هویه آنالوگ رومیزی متغییر EM936A

هویه ها یکی ازضروری ترین ابزارهای مورد نیاز در الکترونیک می باشد . هویه ها در انواع مختلف و با کارایی های متفاوت ساخته می شوند . ساده ترین نوع هویه می توان به یک میله ی حرارت دیده اشاره کرد که با حرارت میله می توان آلیاي قلع و سرب را مزاب کرد و عمل لحیم کاری را انجام داد . هویه ها در ابعاد مختلف ساخته می شوند . از هویه های ساده ی المنتی (۲۲۰ ولتی ) تا هویه های ترانسی و متغییر اشاره کرد .داشتن یک هویه خوب کمک بساری برای  مونتاژ ، تعمیر و . . . می کند .

بزرگترین مزیت این نوع هویه ها( هویه های ولتاژپایین) طول عمر بالای آن ها میباشد . در هویه های مرسوم المنتی به خاطر ولتاژ بالای کاری هویه مجبور هستند تا بری ایجاد وات مناسب که مهمولا در رنج ۱۵ تا ۶۰ وات می باشد سیم المنت نازک و باریک ساخته شود .مهم ترین عیب این هویه ها شامل دومورد زیر میباشد :

۱٫ مقاومت مکانیکی این المنت ها در حالت گرم بسیار پایین می باشد و نسبت به ضربه حساس هستند .

۲٫ المنت دائم کار میباشد و پیوسته باهوا واکنش نشان داده و بسیار سریع از بین میرود .

هویه ها ی با ولتاژ پایین این دوعیب را ندارند و جالب است که در این نوع هویه ها ( هویه های با وات متغییر) از نوع النت سرامیکی استفاده می شود که ذاتا دارای طول عمر بالایی باشد .

هویه EM936A ( مشابه هویه مدل جورداک ۹۳۶ ) یک هویه متغییر آنالوگ رومیزی میباشد . این هویه دارای توان نامی ۶۰ وات می باشد .خروجی این هویه ۲۴ ولت می باشد که توسط یکک مدار کنترل درجه حرارت ویک ولوم تنظیم حرارت دمای نوک هویه کنترل می شود . این دستگاه مدل ساده ی یک هویه ی رومیزی متغییر انالوگ می باشد . نوع نمایش گر دار این دستگاه با نام EM396B ساخته شده است که داری نمایشگر تنظیم درجه حرارت می باشد . مدل تکمیل شده تر این دستگاه با نام EM936C علاوه بردارا بودن تمامی امکانات دو دستگاه قبلی دارای حالت اماده به کار می باشد که در زمانیکه از دستگاه برای بیش از ۱۰ دقیقه استفاده نشود دستگاه خود به خود در حداقل توان خود و در دمای ۱۸۰ درجه اماده به کار می باشد و با اولین تحریک هویه مجددا هویه در رنج دمای تنظیم شده شروع به کار می کند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید